V průběhu let a fungování Nadace Naše dítě se Zuzana Baudyšová zasadila o vytvoření několika osvětových kampaní na podporu znevýhodněných a především týraných dětí.
Naposledy jsme v tomto odkazu pokračovali v novém nadačním týmu v roce 2019. Obsahy a myšlenky jednotlivých kampaní si můžete pročíst níže.
Aktuální situace ohledně fyzických trestů dětí jsou takové, že novelu zákona o zákazu fyzických trestů schválila vláda a bude následně projednána v Poslanecké sněmovně. Tomuto tématu se aktuálně asi nejvíce věnuje Centrum Locika z.ú., které také založilo iniciativu Dětství bez násilí.
Výzvu můžete nadále podpořit na tomto odkaze:
Memorandum (detstvibeznasili.cz)
My jsme svůj podpis samozřejmě připojili již dávno.
Děkujeme.
V polovině listopadu 2019 jsme zahájili osvětovovou informační kampaň STOP! násilí na dětech, která navazuje již na předchozí osvětovou činnost nadace a naší zakladatelky Ing. Zuzany Baudyšové.
O pozitivním rodičovství
Rychlejší internet, nové mobily, odkud lze posílat i fotografie, a další vývoj počítačové techniky nabízejí stále nové možnosti a nové šance. S novými šancemi zároveň přichází i hrozba a nebezpečí. Zejména pro děti.
Pomozte přiložit náplast na dětskou duši! Nadace Naše dítě se obrátila na veřejnost a osobnosti ČR, aby svým osobním hlasem podpořili celorepublikovou kampaň Nadace Naše dítě nazvanou Stop násilí na dětech!
V roce 2015 vznikla ve spolupráci se společností ŠIK CZ s.r.o. - ,,ŠIK" - Školní informační kanál - krátká videa. Hlavním smyslem těchto videí bylo osvětové a vzdělávací informování mládeže na základních a středních školách v ČR. Videospoty byly vysílány na velkoplošných obrazovkách umístěných přímo ve školách.
Nadace Naše dítě připravila v roce 2014 osvětovou kampaň, která se zaměřila na téma dětské samoty, jež může vést k rizikovému chování a dalším závažným problémům.
Neberme dětem bezstarostnost! Česká republika patří k zemím s vysokou mírou rozvodovosti. Stejně jako velká část západní Evropy se potýkáme se změnou vnímání hodnoty manželství a rodiny v tradičním pojetí a jsme přímými či nepřímými svědky její proměny.
Úmluva o právech dítěte ve své preambuli říká, že dítě má právo vyrůstat v rodinném prostředí v atmosféře štěstí, lásky a porozumění. Vytvořit svým dětem takovéto podmínky je těžký úkol a záleží na každém z nás, jak se jej ve svém životě zhostíme. Rodina totiž vždy byla a nadále zůstane základním pilířem společnosti.